AKTYWNA TABLICA

Nasza szkoła uczestniczy w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.

O PROGRAMIE

Głównym celem programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Ważnym aspektem i celem dodatkowym programu "Aktywna tablica" jest również umożliwienie uczniom rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć pozalekcyjnych.

O programie na stronie MEN oraz odpowiednie Rozporządzenie Rady Ministrów.

MIĘDZYSZKOLNA SIEĆ WSPÓŁPRACY

We wrześniu 2019 roku została powołana Międzyszkolna Sieć Współpracy nauczycieli stosujących technologie informacyjno-komunikacyjne w ramach programu "Aktywna Tablica".

Szkoły, które będą uczestniczyć we współpracy:

• Szkoła Podstwawowa nr 1 w Bolesławcu
  • Szkoła Podstwawowa nr 3 w Bolesławcu
  • Szkoła Podstwawowa nr 4 w Bolesławcu
  • Szkoła Podstwawowa nr 5 w Bolesławcu

Zadania Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli stosujących technologie informacyjno-komunikacyjne:

• Udział nauczycieli ( minimum jeden nauczyciel) w min. trzech spotkaniach w ramach Sieci.
  • Zorganizowanie co najmniej dwóch lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK w nauczaniu.
  • Dzielenie się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami oraz udostępnianie,
    w szczególności opracowanych scenariuszy zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK, przykładów dobrych praktyk.

Data dodania: 2019-09-25 20:09:44
Data edycji: 2019-10-07 07:46:21