Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Bezpieczni w Sieci

W naszej szkole na bieżąco realizowane są programy, projekty, akcje, zajęcia i inne aktywności poświęcone tematyce bezpieczeństwa internetowego. W tym roku szkolnym, w związku z czasem pandemii - częściowo stacjonarnie w klasach młodszych oraz online w klasach starszych.

 

We wszystkich klasach zostały przeprowadzone różnorodne zajęcia edukacyjne poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa w sieci. Najważniejsze zasady i dobre praktyki odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z Internetu i dbania o swoje dane przypomniała specjalnie opracowana prezentacja multimedialna.

 

Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursach na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sieci, ze szczególnym podkreśleniem konieczności dbania o swoje dane i swój wizerunek w Internecie.

 

Uczniowie klas młodszych, podczas zajęć stacjonarnych oglądali filmy edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci, wykonywali prace plastyczne, karty pracy, rozwiązywali łamigłówki. Treści związane z zagrożeniami w sieci pojawiły się na zdalnych lekcjach wychowawczych, informatyce oraz zajęciach pozalekcyjnych.

 

Dzieci poznały programy i aplikacje umożliwiające tworzenie awatarów, czyli obrazków zastępujących prawdziwe zdjęcie użytkownika Internetu. Uczniowie wiedzą, że należy unikać publikowania swojego wizerunku i opracowali swoje awatary. Przykłady:

 

 

Uczniowie zastanawiali się nad zaletami i wadami Internetu. Odbyły się burze mózgów, powstały chmury wyrazowe stworzone ze słów wskazanych przez uczniów jako pozytywne i negatywne określenia sieci.

 

 

Tworzyli komiksy i animacje o bezpiecznym Internecie.

 

Data dodania: 2021-03-01 13:04:48
Data edycji: 2021-04-21 18:57:15
Ilość wyświetleń: 469

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej