Bezpieczni w Sieci

W naszej szkole na bieżąco realizowane są programy, projekty, akcje, zajęcia i inne aktywności poświęcone tematyce bezpieczeństwa internetowego. W tym roku szkolnym, w związku z czasem pandemii - częściowo stacjonarnie w klasach młodszych oraz online w klasach starszych.

We wszystkich klasach zostały przeprowadzone różnorodne zajęcia edukacyjne poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa w sieci. Najważniejsze zasady i dobre praktyki odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z Internetu i dbania o swoje dane przypomniała specjalnie opracowana prezentacja multimedialna.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursach na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sieci, ze szczególnym podkreśleniem konieczności dbania o swoje dane i swój wizerunek w Internecie.

Uczniowie klas młodszych, podczas zajęć stacjonarnych oglądali filmy edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci, wykonywali prace plastyczne, karty pracy, rozwiązywali łamigłówki. Treści związane z zagrożeniami w sieci pojawiły się na zdalnych lekcjach wychowawczych, informatyce oraz zajęciach pozalekcyjnych.

Dzieci poznały programy i aplikacje umożliwiające tworzenie awatarów, czyli obrazków zastępujących prawdziwe zdjęcie użytkownika Internetu. Uczniowie wiedzą, że należy unikać publikowania swojego wizerunku i opracowali swoje awatary. Przykłady:

Uczniowie zastanawiali się nad zaletami i wadami Internetu. Odbyły się burze mózgów, powstały chmury wyrazowe stworzone ze słów wskazanych przez uczniów jako pozytywne i negatywne określenia sieci.

Tworzyli komiksy i animacje o bezpiecznym Internecie.

Data dodania: 2021-03-01 13:04:48
Data edycji: 2021-04-21 18:57:15