BEZPIECZNY INTERNET

Otaczają nas nowoczesne technologie. Dzięki nim dzieci mogą uczyć się nowych, ciekawych rzeczy, rozwijać swoje pasje i poznawać świat bez wychodzenia z domu. Najczęściej bardzo sprawnie posługują się urządzeniami: komputerem, tabletem, smartfonem, ale czy potrafią bezpiecznie korzystać z internetu.

Gry on-line, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak bezpiecznie z nich korzystać oraz nie zdają sobie sprawy, jak wiele wartościowych treści oferuje sieć.

W tym miejscu będziemy umieszczać informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów elektronicznych, w szczególności internetowych. Polecane strony i materiały podpowiadają, jak uczyć dzieci zasad bezpiecznego internetu oraz wykorzystania nowych technologii i mediów w pożyteczny sposób.

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

Więcej informacji o miejscach i materiałach informujących o bezpieczeństwie internetowym dzieci.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ONLINE – e-book - kompendium wiedzy dla rodziców i nauczycieli.

ZOSTAŃ ZNAJOMYM SWOJEGO DZIECKA - projekt adresowany do rodziców i opiekunów w celu zachęcenia ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.

PLIK I FOLDER – ODKRYWCY INTERNETU wspierają dzieci w ich codziennych sytuacjach, np. pomagają ofiarom cyberprzemocy, wspólnie zakładają bloga, próbują pomóc fanatykom gier komputerowych, a także uczą, jak mądrze korzystać z informacji dostępnych w internecie.

MAMA, TATA, TABLET - kampania społeczna poświęcona bezpiecznemu korzystaniu z urządzeń mobilnych przez dzieci.

SIECIAKI.PL - serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.

NECIO.PL - projekt edukacyjny skierowany do młodszych dzieci, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Na potrzeby projektu powstał serwis internetowy zawierający animacje, gry oraz piosenki tłumaczące najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

PORADNIKI NASK - Państwowego Instytutu Badawczego - raporty badawcze i poradniki dobrych praktyk.

KURSY E-LEARNINGOWE programu Saferinternet - od podstaw obsługi komputera dla seniorów po różne szkolenia dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

PORADNIKI I BROSZURY programu Saferinternet na temat bezpieczeństwa w sieci.

10 PORAD DLA RODZICÓW dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci.

RAZEM W SIECI - jak zadbać o to, by cała rodzina korzystała z nowych technologii odpowiedzialnie.

CYBERNAUCI – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci jest skierowany do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów.

Data dodania: 2020-02-02 11:34:52
Data edycji: 2021-04-06 11:05:13