Bezpieczny Internet

Internet oferuje nam ogromne możliwości. Korzystając z sieci, możemy rozwijać swoje zainteresowania, relaksować się, uczyć się nowych rzeczy. Niestety, jest to także miejsce, gdzie możemy napotkać różne zagrożenia. By ich uniknąć trzeba pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci.

WIRTUALNY MINI ESKAPE ROOM

dzięki któremu przekonacie się, czy znacie i przestrzegacie zasad bezpiecznego Internetu.

Przypomnijcie sobie najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a następnie wejdźcie do naszego wirtualnego mini eskape roomu. Rozwiążcie pięć zadań, zanotujcie lub zapamiętajcie słowa – rozwiązania zagadek i rozszyfrujcie końcowe hasło. Na wytrwałych czeka nagroda. Powodzenia!

Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości, czy po prostu chcecie lepiej poznać tematykę związaną z bezpieczeństwem w sieci, zaglądajcie na te strony.

Znajdziecie tutaj informacje, jak bezpiecznie korzystać z zasobów elektronicznych, szczególnie internetowych. Dowiecie się też, jak można wykorzystać nowe technologie i media w nauce i rozwijaniu zainteresowań.

PLIK I FOLDER – ODKRYWCY INTERNETU będą was wspierać w codziennych sytuacjach, np. w przypadku cyberprzemocy, pomogą założyć bloga, spotkają się z fanami gier komputerowych, a także pokażą, jak mądrze korzystać z informacji dostępnych w internecie.

SIECIAKI.PL - serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa w internecie, filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.

NECIO.PL - projekt skierowany do młodszych dzieci, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Na potrzeby projektu powstał serwis internetowy zawierający animacje, gry oraz piosenki tłumaczące najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

KURSY E-LEARNINGOWE programu Saferinternet - szkolenia dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

MEGAMISJA to program nowoczesnej edukacji, który pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii.

RAZEM W SIECI - jak cała rodzina może korzystać z nowych technologii odpowiedzialnie.

Szanuj innych w sieci

Nie ufaj osobom poznanym w sieci

Chroń swoją prywatność

Data dodania: 2019-11-11 19:31:44