BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA MŁODYCH PROGRAMISTÓW

Chcesz nauczyć się podstaw języka programowania? Zapisz się na warsztaty UPC Future Makers pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej przy współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8-13 lat. Zachęcamy do udziału!

Kto może wziąć udział w warsztatach? Jak do nich dołączyć?

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy komputer i dostęp do internetu. Zajęcia odbywają się w małych ośmioosobowych grupach, a każde dziecko będzie mogło liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera. Akcja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8-13 lat.

Szczegóły dotyczące programu, w tym formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.futuremakers.upc.pl

Nowe terminy zajęć będą na bieżąco uzupełniane w czerwcu, a kolejne ruszą we wrześniu, po zakończeniu wakacji.

Rozwój kompetencji cyfrowych

Wraz z Ministrem Edukacji Narodowej patronat nad inicjatywą UPC Future Makers objęły także Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK, prowadzące działania na rzecz upowszechniania technologii cyfrowych, realizowane m.in. w formie cyklicznych warsztatów programowania w ramach Klubów Młodego Programisty www.klubmlodegoprogramisty.pl.

Partnerem merytorycznym inicjatywy UPC jest firma Giganci Programowania, która zapewni dzieciom wsparcie merytoryczne, opiekę trenerską oraz niezbędną platformę do nauki kodowania.

Żródło: MEN

Data dodania: 2020-06-01 12:34:36