BIBLIOTECZNE ŚLUBOWANIE I WIOSENNE ZACZYTANIE!

Niezmiennie czytanie kojarzy się z długimi zimowymi wieczorami, ale WIOSNA I LATO to także wspaniałe pory roku na zaprzyjaźnienie się z książkami.
Nasi pierwszoklasiści są już od ponad dwóch miesięcy zadomowionymi czytelnikami biblioteki szkolnej i można zdecydowanie powiedzieć, że przeżywają swoją PIERWSZĄ CZYTELNICZĄ WIOSNĘ.
W trakcie spotkania z grupą baśniowych postaci - KOTEM W BUTACH, CZERWONYM KAPTURKIEM, KRÓLOWĄ ŚNIEGU, KRASNOLUDKIEM; MYSZKĄ, ASIĄ I JEJ MAMĄ - dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania, a po uroczystym pasowaniu na czytelnika wybrały sobie pierwsze książeczki. Otrzymały też książkowe prezenty w ramach projektu ,,Wielki człowiek, mała książka”.
Zapomnieć nie można, że w rolę wymienionych bohaterów świetnie wcieliły się uczennice z klasy V a i jeden z ich sympatycznych kolegów; za co serdecznie dziękujemy.
Dziś maluchy radośnie przychodzą po kolejne bajeczki, baśnie, wierszyki.
Wszystkich zachęcamy, by z wiosennym entuzjazmem pójść w ich ślady i wypożyczyć coś do czytania. Lektury- przynajmniej w większości- już przeczytane i omówione, na bibliotecznych pólkach atrakcyjne nowości, powieści: fantasy, fantastyczne, obyczajowe, przygodowe i historyczne.
Warto więc poświęcić chwilę- a potem usiąść w parku, na powietrzu, a może w pokoju przy otwartym oknie- i rozkoszować się wiosennym słońcem lub ciepłym wiatrem wraz z przeróżnymi niebywałymi przeżyciami czy bohaterami zapisanymi na kartach książek.
Zaczytani już myślą, jakie spakować książki na wakacje: tradycyjne, audiobooki czy e-booki.
Szkolna biblioteka czynna od 745 do 1600.  Zapraszamy!

Data dodania: 2023-05-30 07:39:29
Data edycji: 2023-05-30 07:40:47