BOŻE NARODZENIE - PODAJ DALEJ

Boże Narodzenie to czas szczególny, na który czeka się cały rok. Czas przepełniony miłością, ciepłem, tradycjami i niespodziankami. W tym roku oczekiwanie umilała nam świąteczna atmosfera projektów eTwinning.

Wspólnie odliczaliśmy dni do Bożego Narodzenia zaglądając każdego dnia do kalendarza adwentowego, opracowanego we współpracy z uczestnikami projektu "Literowy zawrót głowy". Przygotowaliśmy także mikołajkową niespodziankę dla naszych eTwinningowych partnerów oraz wykonaliśmy wyjątkowe kartki świąteczne.

Kolejnym przedsięwzięciem, w którym wzięła udział grupa uczniów naszej szkoły, był ogólnopolski projekt „Boże Narodzenie – podaj dalej!”. Współpracując ze szkołami: SP2 w Lipnie, SP5 w Lipnie i ZS w Radomicach zrealizowaliśmy szereg świątecznych działań.

Stworzyliśmy listę "filmowych" propozycji książkowych z wątkiem Bożego Narodzenia w tle. Znalazły się tutaj audiobooki znanych i mniej znanych opowieści świątecznych, filmowe wersje książek oraz recenzje nowości wydawniczych o tematyce świątecznej. Wykonaliśmy świąteczne bombki - kolorowe chmury wyrazowe, wzięliśmy udział w konkursie na najciekawszy świąteczny obrazek oraz podzieliliśmy się zdjęciem swojej choinki.

Opracowaliśmy i uczestniczyliśmy w zabawach i quizach o tradycjach Bożego Narodzenia oraz wspólnie zredagowaliśmy „Gwiazdkowy wierszyk”. Odczytaliśmy także zakodowany list od Świętego Mikołaja i – przy użyciu specjalnego kodu – zaszyfrowaliśmy wiadomość do pozostałych uczestników projektu.

Przy okazji działań projektu „Boże Narodzenie – podaj dalej!”, zaprezentowano uczniom następujące programy i aplikacje: TAXEDO, WORDART (tworzenie CHMUR WYRAZÓW), StoryJumper (tworzenie e-książeczki), PADLET (graficzna tablica), Genial.ly, LearningApps, Wordwall, Jigsawplanet (zagadki, quizy).

Nasze działania projektowe zostały zamknięte w interaktywnej prezentacji, do obejrzenia której gorąco zachęcamy:

Data dodania: 2021-01-03 16:30:19
Data edycji: 2021-01-27 07:37:56