Co słychać w projekcie „W labiryncie książek”

Nieco ponad miesiąc realizujemy projekt eTwinning „W labiryncie książek”. Co przez ten czas się wydarzyło? Pracujemy w gronie dziesięciu szkół: sześć polskich placówek, dwie szkoły litewskie, jedna czeska i jedna belgijska, wszystkie z nauką języka polskiego. Nasza grupa liczy 16 uczniów z klas 4, 5 i 7.

Poznaliśmy naszych partnerów oraz ich szkoły i miejscowości. Zrobiliśmy puzzle ze zdjęć szkół partnerskich oraz opracowaliśmy piękną prezentację naszego miasta.

Przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady korzystania, komunikacji i współpracy w sieci. Później uczestnicy zaprezentowali książki, które zabraliby ze sobą na bezludną wyspę.

W ramach rozgrzewki szukaliśmy skojarzeń ze słowem KSIĄŻKA. Zebraliśmy już pokaźny zestaw.  Tworzyliśmy chmury wyrazowe dotyczące wybranych książek, a nasi partnerzy odgadywali, jaką książkę ukryliśmy w chmurkach. Mamy też piękną maskotkę projektu – bajkowego mola książkowego – będącego naszym przewodnikiem po książkowym labiryncie.

Uczniowie próbowali wyobrazić siebie w roli dowolnego bohatera literackiego. Pisali, co zrobiliby, gdyby nim byli oraz graficznie prezentowali swoją wizję. Obecnie zaczynamy przedstawiać swoje ulubione książki polskich autorów i wkrótce będziemy je promować w różny sposób.

Data dodania: 2018-12-05 21:01:42
Data edycji: 2019-07-19 21:12:58