CODE WEEK 2020 – EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA W SP1

Nasza szkoła kolejny raz aktywnie uczestniczy w EUROPEJSKIM TYGODNIU KODOWANIA. Zgłosiliśmy swoje działania na stronie organizatora i otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu.

ETK jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci i młodzieży. Europejski Tydzień Kodowania to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, grafiką komputerową, czy robotyką. Każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, może uczestniczyć w tej akcji.

Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Nauka kodowania rozwija kreatywność i pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej większość zajęć w ramach tegorocznego Tygodnia Kodowania odbędzie się online. Biblioteka szkolna organizuje konkurs JAKA TO KSIĄŻKA? Podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy też Was do pokoju zagadek, ale tym razem online.

Zapraszamy do Komnat Tajemnic - escape roomu opracowanego przez panią Beatę Banach.

Więcej aktywności - konkursów, gier i zabaw z programowaniem znajdziecie tutaj:

Jest też KONKURS OGÓLNOPOLSKI!

• Centrum Projektów Polska Cyfrowa przygotowało serię zagadek rozwijających kompetencje cyfrowe wśród dzieci i młodzieży. W dniach 10-25 października na facebookowym profilu: https://pl-pl.facebook.com/cppc.gov/ będą publikowane, co drugi dzień, zagadki (inne dla każdej grupy wiekowej) oraz następnego dnia ich rozwiązanie. Dla pierwszych osób, które odpowiedzą poprawnie przewidziane są ciekawe nagrody m.in. głośniki bezprzewodowe oraz plecaki.

I jeszcze więcej możliwości nauki i zabawy z kodowaniem.

Autor: Beata Codacka

Data dodania: 2020-10-10 18:01:06