DOLNOŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ WSPIERAJĄCYCH UZDOLNIENIA - NOWE WYZWANIA

15 marca 2018 r. w siedzibie DODN we Wrocławiu odbyła się konferencja pn. „Dolnośląska Sieć Szkół Wspierających Uzdolnienia – nowe wyzwania”, której uczestnikami byli przedstawiciele szkół należących do Sieci oraz tych, którym bliska jest egalitarna idea rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów. Naszą szkołę reprezentowały panie Małgorzata Giedrojć – Sypień i Katarzyna Kazanowska.

Konferencję otworzyła Jolanta Szwedowska, wicedyrektor DODN, która przywitała gości konferencji: Edytę Janiszewską – Puzio, przedstawicielkę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Annę Kulińską, wizytatora Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz zaprezentowała członków Zespołu Dolnośląskie Centrum Wspierania Uzdolnień.

Wszystkie wystąpienia prelegentów dotyczyły wspierania ucznia uzdolnionego w różnych obszarach jego aktywności: pani Halina Nawrotek, koordynator Zespołu DCWU, przypomniała założenia Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień oraz poinformowała o zmianach w procedurze akredytacyjnej, która pozwala szkołom uzyskać prestiżowy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia.

Wykład na temat kompetencji coachingowych nauczyciela w pracy z uczniem uzdolnionym wygłosiła pani Krystyna Pac-Marcinkowska. Pani Ewa Wierbiłowicz zasygnalizowała, że współczesna szkoła musi uczyć myślenia dedukcyjnego i indukcyjnego oraz kreować takie sytuacje edukacyjne, które wspierają twórcze podejście do rozwiązywania problemów. Dr Joanna Kaczmarska w wykładzie „Czy zdolni potrafią się uczyć?” odniosła się do sfery motywacyjnej ucznia, określając uniwersalne impulsy, które mobilizują go do działań.

Data dodania: 2018-03-16 21:06:01
Data edycji: 2020-06-02 21:32:24