DBI 2021 - DZIAŁAJMY RAZEM!

„Działajmy razem!” - pod takim hasłem świętowany jest tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także dzieci i ich rodzin.

Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Nasza szkoła obchodzi to święto już od wielu lat. W tym roku będziemy świętować zdalnie i skupimy się przede wszystkim na ochronie naszych danych w sieci.

Działajmy razem!

Propozycje zajęć

poruszających tematykę bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, praw autorskich, wzajemnej tolerancji i pomocy oraz kultury korzystania z zasobów internetowych.

Klasy I-VI

Klasy VII-VIII

Więcej materiałów informacyjnych i metodycznych zebraliśmy na Padlecie.

Zapraszamy także RODZICÓW do wspólnego dbania o lepszy, a tym samym bardziej bezpieczny i przyjazny Internet. Zebraliśmy dla Państwa adresy stron internetowych na temat zagrożeń dzieci w Sieci oraz miejsc, na których to dzieci poprzez zabawę mogą utrwalać dobre nawyki bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.

Obejrzyjcie prezentację z najważniejszymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Przestrzegamy naszej NETYKIETY, bo przecież to my współtworzymy bezpieczny Internet

A teraz sprawdźcie swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Wejdźcie do pokoju zagadek, odgadnijcie hasło i cieszcie się nagrodą.

Konkursy szkolne

Zadania konkursowe polegają na wykonaniu prac pokazujących, jak dbać o bezpieczeństwo w Internecie.

Może to być:

- praca plastyczna (rysunek, plakat) wykonany dowolną techniką,
- grafika komputerowa, animacja w dowolnym programie,
- film, spot reklamowy (max 2 min) w dowolnym programie.

Szczegóły podczas spotkań z wychowawcami. Na prace (zdjęcie, zrzut ekranu lub link) czekamy do 10 lutego 2020.

LAUREACI KONKURSU

Zakończył się szkolny konkurs o bezpieczeństwie w sieci.

Jesteśmy pod wrażeniem Waszych umiejętności artystycznych, kreatywności i sprawności w zakresie TIK. Stworzyliście wspaniałe prace plastyczne, grafiki komputerowe, filmy i prezentacje.

Zapraszamy do obejrzenia prac laureatów konkursu.

Za podjęte inicjatywy i zorganizowanie lokalnych obchodów Dni Bezpiecznego Internetu 2021, nasza szkoła otrzymała zaświadczenie od organizatorów.

Data dodania: 2021-02-08 19:28:10
Data edycji: 2021-04-11 11:41:32