ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BOLESŁAWCU NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzielenie się tradycjami - Sharing traditions

We wrześniu dołączyliśmy do międzykulturowego projektu o lokalnych tradycjach i kulturze. Uczestniczą w nim szkoły z Hiszpanii, Polski, Włoch, Turcji, Portugalii, Jordanii, Grecji, Chorwacji, Malty i Rumunii. Będziemy mieli okazję zaprezentować nasze tradycyjne zwyczaje świąteczne, lokalne potrawy stroje, tańce, piosenki oraz poznać kulturę krajów partnerskich i porównamy ją z naszą.

 

Ideą projektu jest stworzenie interaktywnej mapy, na której każda szkoła umieści zdjęcia, filmy i krótkie teksty w języku angielskim na temat lokalnych tradycji ich regionu. Wszystkie te informacje będą zebrane w formie padletu. Każda szkoła udostępni swoją lokalizację i link do tablicy na interaktywnej mapie.

 

CELE

- wymiana wiedzy i informacji o różnych tradycjach

- odkrywanie podobieństw i różnic z innymi kulturami i tradycjami,

- budowanie u dzieci poczucia bycia obywatelami świata,

- nauka i promowanie szacunku i tolerancji,

- rozwijanie umiejętności społecznych i językowych,

- doskonalenie umiejętności wykorzystania technologii.

 

POSTĘP DZIAŁAŃ

Przed Bożym Narodzeniem szkoły przedstawiają siebie i swoich uczniów na TwinSpace poprzez zdjęcia i posty oraz rozpoczynają pracę nad pakietem na temat tradycji. W tym okresie stworzymy logo projektu.

 

W lutym każda szkoła ukończy swoją tablicę z 5 różnymi kolumnami na temat różnych aspektów ich typowych lokalnych tradycji (gastronomia, tańce, festyny, kostiumy, piosenki w ich ojczystym języku). Po zakończeniu każda szkoła dodaje znacznik na mapie, aby pokazać, gdzie znajduje się ich szkoła i zapisuje link do swojej tablicy.

 

Po zapoznaniu się z tradycjami partnerów opracujemy swoje wersje ludowego stroju europejskiego, uczniowie rozwiążą quizy ze znajomości tradycji i podzielą się lokalnymi legendami.

 

SPODZIEWANE WYNIKI

Dzięki wszystkim działaniom projektowym uczniowie lepiej zrozumieją, czym jest tradycja i jak różnorodność, bogactwo kulturowe i tolerancja są niezbędne w dzisiejszym wielokulturowym świecie.

 

Nasza propozycja logo projektu:

 

Data dodania: 2019-12-20 08:12:33
Data edycji: 2020-08-10 08:32:23
Ilość wyświetleń: 322

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook