ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BOLESŁAWCU NA ROK SZKOLNY 2023/2024

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, święto ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Dlaczego warto regularnie czytać dzieciom?

Czytanie uczy języka i myślenia, rozwija inteligencję emocjonalną, pamięć i wyobraźnię, buduje wzajemne zaufanie, przynosi wzorce właściwych zachowań, ułatwia komunikację i jest jednym z głównych sposobów zdobywania wiedzy. Więcej.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli i rodziców do podkreślenia ważności głośnego czytania i włączenia się do świętowania poprzez choćby kilkuminutowe głośne czytanie.

Co czytać?
Polecamy książki ze Złotej Listy Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” dostępne w naszej bibliotece.

Biblioteka szkolna systematycznie organizuje głośne czytanie podczas licznych spotkań z czytelnikami, chcąc także w ten sposób rozbudzić w uczniach przyjemność płynącą z czytania. Także w tym roku szkolnym postaramy się robić to jak najczęściej.

W Dniu Głośnego Czytania uczennice klasy VIIIc czytają w bibliotece uczniom klas I-III. Same wybrały książki, czytają ich fragmenty i zachęcają młodszych kolegów do sięgnięcia po wybrane tytuły. Proszą także o prace plastyczne lub zdjęcia czytających osób w różnych nietypowych miejscach.

Zaczynamy!

Data dodania: 2021-09-29 06:57:04