DZIEŃ KROPKI

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Opowiada ona o dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

W naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy to święto. Wielu uczniów stworzyło prawdziwą wykropkowaną rewię mody. Kropki towarzyszyły nam przez cały dzień – na przerwach i lekcjach. Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti poszukać swoich talentów.  Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł.

Data dodania: 2019-10-15 23:07:28
Data edycji: 2020-03-03 23:08:57