DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

22 marca, już po raz trzeci, obchodzony będzie Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Idea obchodów dnia zrodziła w Komisji Europejskiej, a patronat nad inicjatywą objął European Schoolnet, sieć 34 europejskich ministerstw edukacji z siedzibą w Brukseli. Organizatorem akcji w Polsce jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W naszej szkole na co dzień wykorzystujemy nowe technologie w nauczaniu. W czasie lekcji, zajęć pozalekcyjnych, realizacji projektów, wykorzystywane są różnorodne platformy edukacyjne, e-podręczniki, narzędzia, programy i aplikacje. Uczniowie uczą się kodowania, poznają nowe technologie, uczą się współpracy w chmurze.

W Dniu Nowych Technologii w Edukacji uczniowie w całej Europie biorą udział w różnych aktywnościach z wykorzystaniem nowych technologii. Obecnie, podczas edukacji zdalnej, szczególne znaczenie ma celowe, umiejętne i bezpieczne korzystanie ze zdobyczy technologicznych. Doskonałym przykładem takiego wykorzystania TIK jest realizowany w tym roku szkolnym projekt eTwinning „Literowy zawrót głowy”. Jego interdyscyplinarny charakter rozwija umiejętności i łączy w sobie treści z zakresu różnych przedmiotów. Motywem łączącym różnorodną tematykę projektu jest alfabet.

Podczas działań projektowych korzystamy z różnych narzędzi i aplikacji. Chcemy je Wam pokazać. Wybraliśmy 14 programów, które najbardziej lubimy i najczęściej wykorzystujemy. Obejrzyjcie prezentację.

ZOSTAŃ MISTRZEM NOWYCH TECHNOLOGII!

Mamy dla Was propozycję. Połączcie nowe technologie z ALFABETEM - głównym motywem projektu „Literowy zawrót głowy”.

Obejrzyjcie raz jeszcze prezentację z naszymi narzędziami i pomyślcie, jak moglibyście wykorzystać jedno z nich do stworzenia dowolnej pracy zainspirowanej wierszem Juliana Tuwima „Abecadło”. Może to być animacja, prezentacja, film, plakat, komiks lub jeszcze coś innego. Liczymy na Waszą kreatywność. Najciekawsze prace opublikujemy na naszej stronie. Zapraszamy.

Prace przesyłajcie do pań: Izabeli Kulpy i Teresy Prokowskiej poprzez Librusa lub na adres: bibliotekabol@wp.pl

Mamy już pierwsze animacje. Patrzcie i podziwiajcie. Cały czas czekamy na kolejne.

Jednocześnie przypominamy o stronie NAUKA ONLINE, gdzie specjalnie dla was przygotowaliśmy zbiór materiałów i platform z ćwiczeniami, filmami, grami i zabawami edukacyjnymi on-line.

Nie zapominajcie także o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Dla przypomnienia:

Data dodania: 2021-03-20 22:22:07
Data edycji: 2021-04-19 18:54:37