DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – 5.11.2020

Wśród książkowych świąt jest jedno poświęcone bajkowym postaciom. Przypada na jesienny - czasami szary i pochmurny - dzień, ale wróżki, królewny, czarodziejki czy sympatyczne inne stworki doskonale potrafią rozweselić każdego i zapobiec nudzie.

By przypomnieć (a może przedstawić) bohaterki oraz bohaterów, co przenoszą w świat fantazji, pouczają, bawią i wzruszają, odwiedzający dziś bibliotekę mogli obejrzeć baśniową wystawę nowości, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz uczestniczyć w quizach czy tytułowych zagadkach.

Najmłodsi świetnie rozpoznawali CZERWONEGO KAPTURKA, KOTA W BUTACH, CALINECZKĘ; jak się okazało, czytali bądź słuchali o DZIEWCZYNCE Z ZAPAŁKAMI, KSIĘŻNICZCE NA ZIARNKU GROCHU, KRÓLOWEJ ŚNIEGU.

Konkursowiczów nie trzeba już namawiać do kontynuowania opisywanej literackiej znajomości, ale z pewnością są tacy, przed którymi dopiero przyjemność odkrycia obcowania z baśniami, bajeczkami i bajkami, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy.

Dla tych, którzy nie zdążyli spotkać się z bajkowymi postaciami w bibliotece mamy niespodziankę - wspaniałą bajkową paradę ulubionych postaci z bajek i baśni, książek i filmów. Zapraszamy do oglądania, czytania i słuchania najpiękniejszych baśni świata.

Data dodania: 2020-11-06 15:42:10
Data edycji: 2020-11-06 17:43:48