DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi to największe na świecie święto ekologiczne, obchodzone 22 kwietnia.Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii, wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym.

Zachęcamy też do obejrzenia ciekawej prezentacji o Dniu Ziemi autorstwa Justyny Olech.

Warto także obejrzeć filmy opracowane na Dzień Ziemi.

Może skorzystacie też z jednego z 12 pomysłów na prace plastyczne lub pobawicie się animacją w programie Paint 3D, np. tak:

Na koniec przedstawiamy propozycję Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Bolesławcu, który zaprasza do wzięcia udziału w EKOfestonie, czyli ogólnopolskim festiwalu ekologicznym online z okazji Dnia Ziemi w dniu 22.04.2021 r., organizowanym przez firmę Abrys So. z o.o.

Dzisiaj, z okazji Dnia Ziemi, kolor zielony ma pierwszeństwo. W związku z tym proponujemy Wam "zielone" książki. Znajdziecie je wszystkie w naszej bibliotece. Są wśród nich nowości z NPRC. Zapraszamy.

Data dodania: 2021-04-19 18:36:41
Data edycji: 2021-05-10 08:00:15