Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu posiada konto elektroniczne w systemie ePUAP

Adres skrytki: /SP1Boleslawiec/domyslna

W celu skorzystania z Elektronicznej Skrzynki Podawczej konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP oraz podpisanie dokumentu elektronicznego bezpiecznym podpisem lub profilem zaufanym ePUAP.

Wymagania techniczne:

• Akceptowane formaty załączników: doc, docx, gif, jpg (jpeg), ods, ospan, pdf, png, rtf, svg, tif (tiff), txt, xls, xlsx, xml, zip, XAdES, PAdES.
  • Ze względu na ograniczenia techniczne ePUAP, wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednego formularza elektronicznego nie może przekroczyć 3,5MB. W przypadku dużej ilości załączników proponuje się wcześniej skompresować załączniki, przesłać załączniki w transzach albo dostarczyć materiał na e-nośniku. Użytkownicy posiadający w ePUAP uprawnienia podmiotów publicznych jednorazowo mogą przesyłać dokumenty, których łączna objętość wynosi do 250 MB.

Wymagania prawne:

• Uwierzytelnienie tożsamości: wymagane, o ile prawo nie stanowi inaczej.
  • Dopuszczalne typy uwierzytelnień: zaufany profil ePUAP albo bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego certyfikatu kwalifikowanego.
  • Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia pisma: wydawane automatycznie przez podmioty publiczne.
  • Urzędowe Poświadczenie Doręczenia (UPD): wymagane podpisanie i odesłanie UPD przez osoby fizyczne. W przypadku nieodebrania UPD w ciągu 14 dni, pismo uważane jest za doręczone.

Instrukcje i pomoc:

Jak założyć profil zaufany?

Informacje, jak założyć profil zaufany dostępne są pod linkiem: https://pz.gov.pl/pz/registerMainPage.

Data dodania: 2020-08-24 17:35:42
Data edycji: 2020-08-24 17:55:26