EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

26 września każdego roku z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie i promujemy różnorodność kulturową i językową Europy.

Od początku września w naszej szkole realizowany jest projekt eTwinning "The same words – different languages" (Te same słowa - różne języki). Biorą w nim udział uczniowie z klas piątych i szóstych pod opieką pań Izabeli Kulpy i Teresy Prokowskiej. Razem z partnerami z Francji, Rumunii i Turcji poszukują i wskazują podobieństwa występujące w naszych językach.

Projekt został zainspirowany Europejskim Dniem Języków, więc z entuzjazmem przyłączyliśmy się do jego obchodów. Uczestnicy projektu wraz z kolegami poznali podstawowe zwroty we wszystkich partnerskich językach. Następnie wykonali piękne drzewo językowe, na którym umieścili kolorowe liście z tymi zwrotami. Nauczyli się także słowa "cześć" w 27 europejskich językach. Nie było łatwo, ale udało się. Wykonali kolorowe tabliczki i wspólnym zdjęciem oraz filmikiem pozdrowili swoich międzynarodowych kolegów.

Dzięki obchodom Europejskiego Dnia Języków uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat języków europejskich, upewnili się, że znajomość języków pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć granice oraz przy okazji dobrze się bawić.

Data dodania: 2019-09-26 18:53:51
Data edycji: 2020-05-29 18:55:09