EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w naszej szkole, świętujemy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje!

Po co nam to programowanie?

Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne.

Jak kodujemy w naszej szkole?

Odbywają się zajęcia z programowania w Baltie i Scratchu w ramach lekcji i kółka komputerowego. Uczniowie poznają aplikacje Blockly, Wonder i GO i uczą się programować roboty Dash. Kodują roboty, tworzą trasy, labirynty i proste gierki. Rozwijają kreatywność, uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów algorytmicznych.

W szkolnej świetlicy najmłodsi poznają podstawowe zagadnienia z zakresu programowania podczas galaktycznej zabawy. Odbywają się turnieje logicznych gier planszowych w świetlicy i bibliotece szkolnej.

Starsi uczniowie, w muzycznym i bibliotecznym pokoju zagadek rozszyfrowywali kolejne zadania prowadzące do odczytania tajemniczego hasła, po odnalezieniu i wykorzystaniu ukrytych wskazówek. Każda drużyna musiała wykazać się spostrzegawczością i sprytem, kojarzyć fakty, rozwiązać szereg zagadek i łamigłówek, złamać kody i współpracować. Inna grupa kodowała zadania swoim koleżankom i kolegom tworząc kolejny pokój zagadek.

Data dodania: 2019-10-15 21:13:57
Data edycji: 2019-10-15 21:22:52