ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BOLESŁAWCU NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w naszej szkole, świętujemy Europejski Tydzień Kodowania, czyli#CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

 

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje!

 

Po co nam to programowanie?

Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne.

 

Jak kodujemy w naszej szkole?

Odbywają się zajęcia z programowania w Baltie i Scratchu w ramach lekcji i kółka komputerowego. Uczniowie poznają aplikacje Blockly, Wonder i GO i uczą się programować roboty Dash. Kodują roboty, tworzą trasy, labirynty i proste gierki. Rozwijają kreatywność, uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów algorytmicznych.

 

W szkolnej świetlicy najmłodsi poznają podstawowe zagadnienia z zakresu programowania podczas galaktycznej zabawy. Odbywają się turnieje logicznych gier planszowych w świetlicy i bibliotece szkolnej.

 

Starsi uczniowie, w muzycznym i bibliotecznym pokoju zagadek rozszyfrowywali kolejne zadania prowadzące do odczytania tajemniczego hasła, po odnalezieniu i wykorzystaniu ukrytych wskazówek. Każda drużyna musiała wykazać się spostrzegawczością i sprytem, kojarzyć fakty, rozwiązać szereg zagadek i łamigłówek, złamać kody i współpracować. Inna grupa kodowała zadania swoim koleżankom i kolegom tworząc kolejny pokój zagadek.

 

Za zaangażowanie w promowanie programowania i umiejętności cyfrowych w ciekawy i interesujący sposób otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasz udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

 

Data dodania: 2019-11-04 09:07:16
Data edycji: 2019-12-02 09:21:45
Ilość wyświetleń: 398

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook