EUROPEJSKI UNIWERSYTET LATAJĄCY W SP1

Od początku roku szkolnego 2021/2022r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu bierze udział w Projekcie Edukacyjnym Europejskiego Uniwersytetu Latającego Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach projektu odbyły się spotkania - szkolenia dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej. Do projektu zostało zgłoszonych 50 uczniów klas ósmych.

Organizatorzy na zakończenie projektu przygotowali lekcję EUL, która odbyła się 11 kwietnia w godzinach 10:50 – 11:40 w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Lekcję poprowadzili trenerka Anna Wuls i dr Krzysztof Biegun. Temat lekcji: Wspólny rynek UE. Spotkanie trwało 1,5 godziny i miało formę warsztatów.

Spotkanie hybrydowe wyglądało tak, że szkolny opiekun projektu wraz z uczniami pracował w klasie, a z prowadzącymi łączono się na zoomie CEO. Na zajęciach wykorzystywany był komputer i rzutnik. Spotkanie miało formę aktywną i uczniowie pracowali m. in. w grupach. Kapitanowie grup mogli korzystać ze smartfonów, ponieważ organizatorzy przygotowali także zadania w aplikacjach internetowych np. pytania czy głosowania.

W czasie lekcji ósmoklasisci zadawali pytania i toczyło się wiele dyskusji z prowadzącymi. Pytania dotyczyły nie tylko tematu, ale także innych spraw związanych z UE np. dotyczących bieżących wydarzeń np. wojny na terenie Ukrainy.

Udział w projekcie nie tylko wyposażył jego uczestników w interesującą wiedzę na tematy europejskie, ale także umożliwił szkole i uczniom dostęp do różnych materiałów edukacyjnych od Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i CEO, które dotarły do szkoły w trakcie realizacji projektu.

Data dodania: 2022-04-17 07:40:34
Data edycji: 2022-08-23 07:42:21