FANTASTYCZNE ŚWIATY

W klasach szóstych odbyły się spotkania czytelnicze z literaturą fantasy. Zarekomendowano uczniom wybrane książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po prezentacji skupiono się na dwóch seriach, które szczególnie zainteresowały czytelników.

Książka "Ucieczka w dzicz" Erin Hunter to pierwszy tom serii "Wojownicy", o czterech klanach dzikich kotów, od wieków mieszkających w lesie według pradawnych zasad. Jednak jeden z nich łamie prawo, stwarzając zagrożenie dla pozostałych. Gdy sytuacja staje się bardzo niebezpieczna, w lesie pojawia się zwyczajny, domowy kot, o którym mówiło proroctwo i który ma odmienić losy wszystkich.

„Zew wody” to pierwszy tom serii książek „Alea Aquarius” autorstwa Tanyi Stewner. Alea, odkąd pamięta, czuje przyciąganie morza, a jednak boi się tego. Powiedziano jej, że jeśli wejdzie do wody, może to być dla niej śmiertelne. Pewnego dnia Alea dołącza do grupy dzieci które pływają po morzu żaglówką. Podczas burzy zostaje wyrzucona za burtę. Od tego momentu całe jej życie zupełnie się zmienia.

Nauczyciel i chętni uczniowie przeczytali fragmenty książek, a następnie dzielili się wrażeniami z lektury i w grupach próbowali przedstawić swoje wizję fantastycznych światów opisanych w powieściach.

Data dodania: 2020-10-20 11:59:52
Data edycji: 2020-11-11 12:00:03