Konferencja międzynarodowa - Move Congress 16 - 18.10.2019 r. w Budapeszcie !

Konferencja międzynarodowa  - Move Congress 16 - 18.10.2019 r. w Budapeszcie !

W związku  z realizacją Projektu Aktywne Szkoły Multisport , koordynator naszej szkoły Pani Monika Fabin w ramach wyróżnienia znalazła się w gronie 12 koordynatorów z Dolnego Śląska, którzy stanowili reprezentację na Ogólnoświatowej konferencji dotyczącej aktywności fizycznej, rekreacji oraz zdrowia.

Podczas konferencji specjaliści i eksperci w dziedzinie aktywności i kultury fizycznej z całego świata po raz kolejny spotkali się, aby wspólnie poprzez sport budować lepsze jutro. Przez trzy dni, w stolicy Węgier z uczestnikami kongresu dzielili się wiedzą, inspiracjami i dobrymi praktykami. W obliczu zmieniającego się trybu życia, w czasach, kiedy największą część czasu w ciągu dnia spędzamy siedząc, największym wyzwaniem zdaje się być znalezienie nowych dróg, które na nowo zdefiniują sport, sport powszechny i codzienną aktywność fizyczną.

Swoim wystąpieniem galę uświetniła między innymi profesor Fiona Bull reprezentująca Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz Magus Scheving – pomysłodawca światowego hitu „Leniuchowo” (LazyTown). Kongres uroczyście otworzył Prezes International Sports and Culture Association (ISCA) – Mogens Kirkeby. Natomiast Prezes Fundacji V4SPORT – Jakub Kalinowski podczas swojego wystąpienia poruszył temat inicjatyw aktywizujących dzieci w wieku szkolnym na przykładzie realizowanego przy współpracy z firmą Benefit Systems programu Aktywnych Szkół MultiSport. W trakcie wystąpienia koordynatorzy  zostali dwukrotnie wyróżnieni na konferencji za swój niesamowity wkład w walkę z bezruchem.  Oprócz wykładów również były zajęcia związane z aktywnością fizyczną, w których aktywnie uczestnicy brali udział. Z pewnością  nowe aktywności  zostaną wykorzystane na lekcjach wychowania fizycznego, ale i nie tylko.

Koordynator ASM Monika Fabin

Data dodania: 2019-10-24 18:21:05