Konferencja Polish E2 Education Exchange

W dniach 25-26.10.2019  w Warszawie odbyła się Konferencja Polish E2 Educational Exchange dla uczestników programu Microsoft Innovative Educator Expert. Uczestniczyły w niej panie Teresa Prokowska i Izabela Kulpa, posiadające tytuły Innowacyjnego Nauczyciela Eksperta.

Podczas konferencji omówione zostały korzyści wynikające z uczestnictwa w Programie oraz plany na bieżący rok szkolny. Kierujące Programem Microsoft dla Edukacji w Polsce, panie Cecylia Szymańska oraz Agata Kapica przedstawiły nowości technologiczne Microsoftu, a przedstawiciele Flagowych Szkół Microsoft zaprezentowali wykorzystanie technologii Microsoft, takich jak: Teams, Forms, Flipgrid, OneNote, Sway, Skype, OneDrive, SharePoint, ClassNotebook w podnoszeniu jakości pracy placówek.

Uczestnicy konferencji mieli także przyjemność poznać i przetestować ofertę edukacyjną nowo powstałego Centralnego Domu Technologii w Warszawie.

Dzięki udziałowi w Programie i uzyskaniu certyfikatów MIEE, nasza szkoła także może korzystać z możliwości, jakie oferuje Microsoft dla Edukacji. Uzyskaliśmy możliwość współpracy z nauczycielami z całego świata oraz udziału w ogólnoświatowych akcjach edukacyjnych. Już planujemy udział w zajęciach oraz wirtualnych wycieczkach prowadzonych przez ekspertów z różnych kontynentów. Dzięki temu możemy zwiedzać parki narodowe, muzea, zabytki i inne ciekawe miejsca na świecie, realizować projekty i kontaktować się z nauczycielami i uczniami różnych krajów.

Wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mogą otrzymać bezpłatne licencje na Oprogramowanie Office 365 wraz z rozmaitymi aplikacjami wchodzącymi w jego skład. Wszyscy zainteresowani uzyskaniem licencji mogą skontaktować się z naszymi MIE Ekspertkami.

Data dodania: 2019-10-27 12:07:26
Data edycji: 2020-07-01 12:10:14