KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I-III

MOJA WŁASNA KSIĄŻKA

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 do udziału w konkursie czytelniczym.

Zostańcie autorami, ilustratorami i wydawcami swojej własnej książeczki: nietypowej, niezwykłej, wyjątkowej w swojej formie, kształcie i treści.

Wymyślając treść (może być bardzo krótka), poszukajcie inspiracji w książkach, które Was zaciekawiły, zainteresowały lub zachwyciły. Możecie także sięgnąć do własnych przeżyć i wyobraźni. Kiedy już wymyślicie, o czym będzie Wasza książka, zastanówcie się, jak i z czego ją zrobić.

Treść książeczki na pewno podsunie Wam pomysł na jej kształt, formę i materiały, jakich użyjecie. Możecie korzystać z różnorodnych technik plastycznych płaskich i przestrzennych, różnych faktur i materiałów (np. karton, filc, szary papier, sznurek, wstążki, guziki, kamyki, stare gazety, tkaniny, itp.).

Wykonajcie od 6 do 10 kartek książki w dowolnym kształcie, wielkości i z dowolnego materiału. Bawcie się, eksperymentujcie, próbujcie działać samodzielnie lub w grupach, możecie także poprosić o pomoc rodziców.

Na Wasze wyjątkowe prace czekamy W BIBLIOTECE SZKOLNEJ do końca listopada.

Na odwrocie pracy proszę umieścić dane autora: imię i nazwisko oraz klasę.

Data dodania: 2020-10-23 16:40:39
Data edycji: 2020-10-26 07:18:53