KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII

Na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na najciekawszą reklamę wybranej książki.

Reklama może być opracowana w formie:

• FILMU - filmik może być nagrany telefonem komórkowym lub wykonany w programie umożliwiającym tworzenie prostych animacji (np. Biteable).
  • PLAKATU - z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych płaskich i przestrzennych, różnych faktur i materiałów (np. karton, filc, szary papier, sznurek, wstążki, guziki, kamyki, stare gazety, tkaniny, itp.).
  • PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ - wykonanej w programie PawerPoint lub innym, np. Genial.lySway.
  • MAPY LITERACKIEJ - w postaci np. notatki graficznej (schetnotki), mapy myśli

Reklama powinna być atrakcyjną promocją książki i zawierać:

• autora i tytuł książki,
  • głównych bohaterów (1-2),
  • temat (np. sensacja, przygoda ...),
  • hasłowe uzasadnienie wyboru (dlaczego polecasz),
  • ilustracje, zdjęcia, animacje, różne faktury i materiały.

Nie chodzi o streszczenie ani recenzję, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by oglądający chcieli po nią sięgnąć i przeczytać.

Możecie wybrać dowolną książkę, a reklamę wykonać samodzielnie, ewentualnie z niewielką pomocą rodziny.

Termin nadsyłania prac (zdjęcie plakatu lub mapy, link do filmu, prezentacja) – do końca listopada 2020 r. na maila: bibliotekabol@wp.pl albo wykorzystując Librusa (wiadomość do pani Marzeny Medyńskiej lub Teresy Prokowskiej).

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Data dodania: 2020-10-29 07:38:32
Data edycji: 2020-11-01 18:21:30