LUBIĘ POLSKĘ − KONKURS DLA KREATYWNYCH

Polska to kraj bogaty dzięki dorobkowi kulturalnemu i naukowemu, ale też potencjałowi kreatywności, jaki posiada nasza młodzież. Wychodzące temu naprzeciw Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza młodych, zdolnych ludzi do udziału w konkursie Lubię Polskę.

Celem konkursu jest przedstawienie przez uczestników − w formie plakatu, filmu bądź zdjęcia − polskich innowacyjnych rozwiązań, odkryć naukowych, faktów z naszej historii, malarstwa lub muzyki, najpiękniejszych miejsc i wszystkiego innego, z czego jako Polacy możemy być dumni. Konkurs przewidziany jest dla dwóch grup wiekowych: od 12 do 17 lat oraz od 18 do 24. Każdy z uczestników może, w terminie od 1 czerwca do 30 września, wysłać maksymalnie trzy prace. Wszystkie mogą być z tej samej kategorii albo każda z innej.

Gdy jest konkurs, to muszą być i nagrody. Stawka jest niebagatelna, ponieważ łączna ich pula wynosi 50 000 zł. Nagrody pieniężne będą przyznane za trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii prac, we wszystkich grupach wiekowych.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają 4 000 zł, drugich – 2 000 zł, a trzecich – 1 000 zł. Ponadto Jury Konkursu może przyznać 16 dodatkowych wyróżnień, każde w kwocie 500 zł. Najlepsze prace będą promować Polskę na konferencji Forum Zarządzania Internetem (IGF), którego w tym roku jesteśmy gospodarzami.

Więcej o konkursie: Ministerstwo Cyfryzacji

Data dodania: 2020-06-01 12:34:57