Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w naszej szkole

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi, dlatego 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.

Dla tych, którzy nadal nie wiedzą – pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się pi jako 3,14. Ale liczba pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa.

W tym dniu uczniowie przygotowywali plakaty o liczbie Pi, rozwiązywali test wiedzy, szukali wyrazów z głoską pi, rozwiązywali krzyżówki oraz tworzyli wiersze, w których liczba liter w poszczególnych wyrazach odpowiadała kolejnym cyfrom rozwinięcia liczby Pi. Zwycięstwo w tych konkursach dawało immunitet – trzydniowe zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek, odpowiedzi ustnych.

Uczniowie poszukiwali także na terenie szkoły znaczków z symbolem ( były to także immunitety).
Wszystkim, którzy wygrali –gratulujemy

Nauczyciele matematyki