Mistrzostwa Świata w budowaniu w edukacyjnym Minecrafcie

Minecraft Education Global Build Championship

Mistrzostwa Świata w budowaniu w edukacyjnym Minecrafcie

W ciągu ostatnich 11 miesięcy naznaczonych pandemią obserwujemy ogromne zmiany jakie zaszły w zachowaniu się dzikich zwierząt spowodowane izolacją  i zmniejszonym przemieszczaniem się ludzi. Wieloryby zmieniły swoje szlaki migracyjne ze względu na mniejszą liczbę statków a żółwie morskie złożyły rekordową ilość jaj na plażach pustych od turystów. Coraz więcej dzikich zwierząt odważa się wchodzić na ulice miast. To wszystko sprawiło, że ludzie zaczęli zastanawiać się czy byłoby możliwe przeprojektowanie naszego środowiska ludzkiego w taki sposób, by było ono przystępne zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt.

‎W październiku tego roku zostały ogłoszone ‎‎pierwsze w historii Mistrzostwa Świata w budowaniu w edukacyjnym Minecrafcie (Minecraft Education Global Build Championship).‎‎ Zadaniem uczniów było zaprojektowanie i zbudowanie miejsc, w których ludzie i zwierzęta mogą bezpiecznie i szczęśliwie współistnieć. Uczniowie mogli zaprojektować szkołę, dom, miejsce pracy lub przestrzeń publiczną i wybrać jeden z pięciu biomów. Dodatkowym warunkiem konkursowym było uwzględnienie w pracy jednego z Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz nagranie 2-minutowego filmu prezentującego zbudowaną przestrzeń.

Do konkursu zostało nadesłanych ponad 1250 zgłoszeń z 61 krajów. ‎Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe 8-13 oraz 14-17 lat. Nagrodę główną otrzymała drużyna ze średniej szkoły w Kanadzie. Dodatkowo z każdej z kategorii wiekowej zostały wybrane po 3 prace.

Naszą szkołę w Mistrzostwach reprezentowało dwóch uczniów - Wojciech Kłosowski z klasy 2c oraz Damian Pabis z kl. 6b. Chłopcy wykonali wspaniałe prace, za które otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy naszym projektantom i życzymy dalszych sukcesów w programowaniu.

Podsumowanie konkursu     i       zwycięskie prace.

Praca Damiana

Praca Wojtka