REKRUTACJA DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nagroda Euroregionu

15.10.2010 r. w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki odbyła się gala wręczenia Nagród Euroregionu Nysa. W trakcie gali zostały wyróżnieni i nagrodzeni laureaci konkursu z polskiej, czeskiej i niemieckiej strony Euroregionu. Nagrody wręczali Prezydenci Euroregionu: Piotr Roman – strona polska, Petr Skokan – strona czeska i Landrat Bernd Lange – strona niemiecka.

 

Pierwsze miejsce w kategorii „Edukacja” zdobył Miejski Zespół Szkół nr 2 wraz ze swoim czeskim partnerem – Základní škola Jablonné v Podještědí.

 

Konkurs o Nagrodę Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa obejmował 5 kategorii:
– Partnerstwo komunalne
– Bezpieczeństwo i zdrowie
– Edukację
– Turystykę i sport
– Kulturę.

 

Nagrodzono międzynarodowe spotkania dzieci i młodzieży z Polski (Bolesławiec) i Czech (Jablonné v Podještědí) podczas realizacji trzech projektów: „Sport bez granic” , „W poszukiwaniu Białej Damy: poznajemy zabytki polsko – czeskiego pogranicza” i „Zdobywamy szczyty”; indywidualne kontakty i współpracę nauczycieli oraz udział partnerów w ważnych uroczystościach szkolnych obu placówek. We wszystkich projektach partnerem wiodącym był Miejski Zespół Szkół nr 2 w Bolesławcu.

 

Głównym celem projektów jest rozwój transgranicznej współpracy społeczności szkolnych w dziedzinie kultury, edukacji, sportu i turystyki oraz wypracowanie mechanizmów współdziałania w organizacji imprez turystycznych i sportowo-rekreacyjnych. Każdy z projektów stanowi pewną całość i obejmuje określoną grupę uczniów, jednocześnie przedsięwzięcia uzupełniają się i sprawiają, że w ich realizację angażowane są całe społeczności lokalne.

 

Pierwsza edycja konkursu „Nagroda Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa” odbyła się w 2008 roku. Od tamtej pory jest ogłaszana każdego roku i organizowana kolejno przez każdy z trzech krajów należących do Euroregionu. Organizatorem tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu była strona polska.

Data dodania: 2017-09-25 12:28:10
Data edycji: 2020-06-18 12:32:08
Ilość wyświetleń: 75

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

PORADY

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook