Reset
Reset

NAGRODY, WYRÓŻNIENIA I CERTYFIKATY 2014/2015

Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum Samorządowe nr 1 - Miejski Zespół Szkół nr 2

• 2 miejsce – Gimnazjum nr 1 we Współzawodnictwie Gimnazjów w roku szkolnym 2014/2015.
  • Stypendyści Prezydenta Miasta Bolesławiec za wysokie wyniki  w  nauce i znaczace osiągnięcia w dziedzinie nauki, sztuki i sportu w  roku szkolnym 2014/2015:
    • uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1: Ida  Sałek, Julia  Wencek, Adrian  Mrozik,
    • uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 1: Kamil  Kawka, Jacek  Myjkowski, Klaudia  Petters,  Dawid  Strojek, Aleksandra  Niezgoda.
  • Aleksandra Obleszczuk kl. 4c - II miejsce, Karolina Chlastawa kl. 3b - III miejsce, zostały laureatkami VI Powiatowego Konkursu Literackiego „Zatrzymać w czasie”.
  • Sztafeta dziewcząt Gimnazjum Samorządowego nr 1 zdobyła brązowy medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Sztafetach.
  • Bolesławiecki Konkurs Matematyczny:
    • w klasach I gimnazjum: Julia Midera i Dominika Perdon - I miejsce; Arkadiusz Walęga - II miejsce;  Oliwia Rogala i Oskar Kaczmarek - III miejsce.
    • w klasach II i III gimnazjum: Dawid Strojek - I miejsce, Szymon Ostrowski - III miejsce, Alicja Myśliwiec, Klaudia Petters, Adrian Pacyna - IV miejsce.
  • Uczniowie klas III SP nr 1 zdobyli Mistrzostwo Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym.
  • Adrian Pacyna - laureat Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce 2015.
  • Katarzyna Rozmus z kl. 1A gimnazjum - laureatka XI Powiatowego Turnieju Ortograficznego.
  • Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska Uczniów Gimnazjów w Lekkiej Atletyce: złoty medal zdobyła sztafeta 4 x 100 m w składzie: Sylwia Jaźwicz, Natalia Regińska, Eryka Janiec, Aleksandra Niezgoda, brązowy medal zdobyła Natalia Regińska.
  • IDA SAŁEK z klasy 6a - pierwsze miejsce na etapie powiatowym Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego Szkół Podstawowych.
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”.
    • Wyróżnienia w gimnazjum otrzymali: Julia Midera, Weronika Kaźmierczak, Dawid Strojek, Klaudia Ferlewicz, Jacek Myjkowski, Szymon Ostrowski.
    • Wyróżnienia w szkole podstawowej otrzymali: Michał Maczyński i Julia Wencek z klasy 5B i Ida Sałek z klasy 6A oraz Brajan Tomaszewski i Piotr Mazur – uczniowie klasy 3b.
  • Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików: Mistrzem Dolnego Śląska został Kamil Kawka w biegu na 600 m, wicemistrzostwo zdobyła Aleksandra Niezgoda w biegu na 100 m, Eryka Janiec zdobyła brązowy medal w skoku w dal. Czwarte miejsca zdobyły Dagmara Luszka w skoku w dal, Weronika Godek w rzucie oszczepem i sztafeta 4x100 m.
  • Mistrzostwa strefy Jeleniogórskiej w Lekkiej Atletyce Gimnazjów - I miejsce w klasyfikacji zespołowej dziewcząt. Indywidualnie złote medale zdobyły: sztafeta 4x100m w składzie: Sylwia Jaźwicz, Natalia Regińska, Eryka Janiec, Aleksandra Niezgoda. Natalia Regińska w biegu na 300m, Sylwia Jaźwicz w biegu na 100 m, Klaudia Petters w biegu na 1000m. Srebrne medale zdobyła sztafeta szwedzka w składzie: Anna Rudek, Dagmara Luszka, Magdalena Poznańska, Weronika Wiśniowiecka oraz Dagmara Tynkiewicz w pchnięciu kulą. Sztafeta 4x100m osiągnęła najlepszy wynik w Polsce wśród sztafet szkolnych. Brązowy medal wśród chłopców wywalczył Wojciech Mocny w biegu na 2000m.
  • Ada Izydorczyk z klasy 3b - laureatka XIII Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Klas Trzecich Szkół Podstawowych - etap powiatowy.
  • Natalia Regińska - brązowy medal w biegu na 400 m w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.
  • Olimpiada Młodzieży we Wrocławiu - złoty medal w biegu na 100 m zdobyła Aleksandra Niezgoda; na czwartych pozycjach w biegu na 600 m uplasowali się Kamil Kawka, Izabela Puzio oraz Oskar Kujawiakowski.
  • Klaudia Petters - 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej w zawodach kolarskich ,,Grand Prix Kaczmarek Electric MTB” w Zielonej Górze.
  • IV miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Gimnazjów w piłce ręcznej chłopców.
  • Dominik Chlastawa - wyróżnienie XI dolnośląskiego konkursu literacko – dziennikarskiego „Moja Mała Ojczyzna 2015”.
  • Szymon Ostrowski - laureat etapu wojewódzkiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy".
  • II miejsce reprezentacji Gimnazjum etapu rejonowego Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.
  • Rejonowy Konkurs Recytatorski Klas I-III: pierwsze miejsce w kategorii klas drugich - Julia Krawczyk kl. 2b. Karolina Chlastawa kl. 3b - trzecie miejsce na poziomie klas trzecich. Wśród pierwszoklasistów Jagoda Sokołowska kl. 1a otrzymała wyróżnienie.
  • Drugie miejsce reprezentacji Gimnazjum Samorządowego nr 1 w finale regionalnym Piłki Ręcznej Gimnazjów Dziewcząt.
  • JULIA MIDERA - finalistka Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "PANGEA".
  • Pierwsze miejsce w Regionalnym Finale Piłki Ręcznej szkół podstawowych chłopców.
  • Szymon Ostrowski - finalista konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w trzech kategoriach: biologii, chemii i geografii.
  • Ida Sałek z gimnazjum - Julia Midera, Alicja Myśliwiec, Jacek Myjkowski i Szymon Ostrowski ze szkoły podstawowej - finaliści Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
  • Paulina Dzięgiel i Klaudia Bojanowska z klasy 3c gimnazjum - III miejsce w ekonomicznym konkursie międzypowiatowym ,,Rekiny finansjery".
  • Eryka Janiec - wicemistrzostwo kraju w skoku w dal w ogólnopolskin finale zawodów Kids Athletics.
  • Wiktoria Jędryczka - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "List do przyjaciela".
  • Chłopcy - złoto, dziewczęta - srebro w finale strefy jeleniogórskiej gimnazjów w koszykówce.
  • Monika Dymarska - kl. V - laureatka powiatowego konkursu plastycznego "Grzęzawisko II: Rosiczki".
  • Alicja Myśliwiec, Aleksandra Kaźmierczak i Szymon Ostrowski - I miejsce drużynowo w powiatowym konkursie wiedzy o bioregionie p.n. ,,W krainie łużyckich wulkanów”.
  • Carmen Kafel - laureatka pierwszego etapu kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014".
  • Drużyna SP1 - 10. miejsce w Polsce w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.
  • Sztafeta dziewcząt GS 1 zajęła 5. miejsce, chłopców 6. w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych.
  • Klaudia Petters - 2. miejsce na 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym oraz 3. miejsce na 50 m stylem dowolnym w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "Torpeda Cup".
  • Międzynarodowy Mecz Lekkoatletyczny Młodzików - pierwsze miejsce zdobyli: Natalia Regińska w biegu na 300 m, Paulina Dobiech w skoku wzwyż, Weronika Godek w rzucie oszczepem oraz sztafeta 4 x 100m – Sylwia Jaźwicz, Eryka Janiec, Natalia Regińska. Drugie lokaty zajęli: Kamil Kawka w biegu na 1000 m oraz Dagmara Tynkiewicz w pchnięciu kulą.

Data dodania: 2020-02-12 20:04:04
Data edycji: 2020-06-22 11:01:09