NARODOWE CZYTANIE 2021

4 września 2021 r. odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja, mająca popularyzować znajomość literatury narodowej oraz wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, została zainicjowana lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

W tym roku cała Polska czytać będzie "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

W swoim utworze Autorka piętnuje obłudę, egoizm, skąpstwo i brak szacunku do innych,. Do języka polskiego wszedł termin "dulszczyzna" jako synonim zakłamania i obłudy.

Kolekcja materiałów o utworze Gabrieli Zapolskiej.

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w Narodowym Czytaniu już od pierwszej edycji. W tym roku uczennice klasy 8c wcieliły się w role wybranych postaci "Moralności pani Dulskiej" i brawurowo zaprezentowały kolegom fragment dramatu.

Data dodania: 2021-09-23 10:04:37
Data edycji: 2021-09-30 10:06:03