OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3. maja 2022r. w Bolesławcu odbyły się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Jagoda Sokołowska, Magda Amolin i Maciej Słobodzian wraz z opiekunką Samorządu Uczniowskiego, Angeliką Horoniecką, uczestniczyli w uroczystościach.

O godzinie 11.30 w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii, Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec” oraz pocztów sztandarowych.

O godzinie 12.45 pod Pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

Po oficjalnych przemówieniach odczytano apel poległych i salwą honorową uczczono Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Na koniec uroczystości delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Uroczystości zakończyła orkiestra dęta grając pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Data dodania: 2022-05-06 08:32:42
Data edycji: 2022-05-06 08:34:01