OCHRONA PRZYRODY W POLSCE

W dniach 9 -10 maja 2019r. uczeń klasy 6b Jakub Mazgaj reprezentował naszą szkołę w finale XVI Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego Szkół Podstawowych pod hasłem ,,Ochrona Przyrody w Polsce", którego organizatorem był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze.

Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i finału regionalnego. W etapie szkolnym konkursu uczestniczyło około 650 uczniów szkół podstawowych z terenu byłego województwa jeleniogórskiego. Do etapu rejonowego, który odbył się 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Bolesławcu, zakwalifikowało się 4 uczniów naszej szkoły: Anastazja Rudzińska, Oliwia Rogojś, Apolonia Pohl i Jakub Mazgaj, który awansował do finału regionalnego. W pisemnej części finału, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Siekierczynie, uczestniczyło 23 uczniów wyłonionych w wyniku wcześniejszych eliminacji. Do ustnej części finału, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze - Sobieszowie, zakwalifikowało się jedynie 10 uczestników. Wśród nich znalazł się również reprezentant naszej szkoły, który ostatecznie zajął VI miejsce.

Po etapie pisemnym uczniowie wraz z opiekunami i organizatorami konkursu wzięli udział w interesującej wycieczce przyrodniczej na trasie Siekierczyn - Lubań - Leśna - Świeradów Zdrój - Szklarska Poręba - Michałowice.

Data dodania: 2019-05-14 11:08:21
Data edycji: 2019-05-14 17:50:15