OGÓLNOPOLSKA SIEĆ EDUKACYJNA

W roku szkolnym 2019/2020 przystąpiliśmy do programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), którego celem jest zapewnienie uczniom w Polsce równego dostępu do nowoczesnej edukacji cyfrowej. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Na mocy ustawy z dnia 27 października 2017 r. o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej szkoły otrzymały możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do szerokopasmowego Internetu oraz usług bezpieczeństwa teleinformatycznego. Rolę Operatora OSE powierzono Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowemu Instytutowi Badawczemu, mającemu wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań telekomunikacyjnych dla edukacji.

Co gwarantuje OSE?

Operator OSE zapewnia szkołom usługę dostępu do szerokopasmowego Internetu o symetrycznej przepustowości 100 Mb/s, usługi bezpieczeństwa teleinformatycznego obejmujące ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, monitorowanie zagrożeń i bezpieczeństwa sieciowego, w tym wsparcie szkół w podejmowaniu działań zabezpieczających uczniów przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju, oraz usługi ułatwiające użytkownikom OSE dostęp do technologii cyfrowych. Usługi te są świadczone nieodpłatnie.

Nagroda w Konkursie #OSEWyzwanie

Nasza szkoła została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie, organizowanego przez NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa Państwowy Instytut Badawczy) i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna, składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu.

Więcej o programie i konkursie na stronie Organizatora. Także na stronach NASKMinisterstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji znajdują się informacje o projekcie i laureatach konkursu.

Data dodania: 2019-11-04 08:44:09
Data edycji: 2019-11-04 08:45:56