ORBIT – DZIEL SIĘ UŚMIECHEM

Nasza szkoła przystąpiła do 8 edycji programu „Orbit – dziel się uśmiechem”. Program przeprowadzony zostanie w klasach 1-6.

Celem programu jest budowanie świadomości prozdrowotnej wśród najmłodszych i zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce.

W programie weźmie udział ponad 400 uczniów z naszej szkoły. Nauczyciele przeprowadzą zajęcia zachęcające uczniów do dbałości o właściwą higienę jamy ustnej. Uczniowie otrzymają pakiety z przyborami niezbędnymi do higieny jamy ustnej: szczoteczką, pastą do zębów oraz bezcukrową gumą do żucia. W zestawie znalazły się również zeszyty edukacyjne przekazujące rzeczowe informacje o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywianiu oraz znaczeniu aktywnego stylu życia.

Opiekun:
Marta Bednarz