POJEDYNEK KSIĄŻEK W BIBLIOTECE

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do nowej zabawy - konkursu pt. "Pojedynek książek". Co tydzień zaproponujemy Wam dwie książki do oceny. To Wy zdecydujecie, która z nich wyjdzie z pojedynku zwycięsko.

Wystarczy zagłosować na książkę, która Wam się bardziej podoba wrzucając do pojemnika karteczkę z kolorem wybranej książki. Każdy literacki pojedynek będzie trwał tydzień. Zabawa zakończy się 31 maja.

Jako pierwsze do pojedynku stają książki:

"Mikołajek", René Goscinny'ego
"Przygody Tomka Sawyera", Marka Twaina

Którą książkę wybierasz?

Wśród głosujących rozlosujemy gadżety - niespodzianki.

Losowanie nagród po zakończeniu każdego pojedynku - w piątek.

Zapraszamy do biblioteki i do głosowania!

Dla przypomnienia, kilka słów o pojedynkujących się książkach.

"Mikołajek" jest pierwszą cześcią serii książek napisanych przez René Goscinny'ego i zilustrowanych przez Jean-Jacques'a Sempé. Tytułowy Mikołajek, to kilkuletni chłopiec mieszkający we Francji. Poznajemy także jego kolegów i ich zabawne przygody: w klasie, na szkolnym korytarzu i podwórku. Mikołajek lubi czytać historie o kowbojach, Indianach i lotnikach, grać w piłkę nożną, jeździć na wycieczki, bawić się samochodami i spędzać czas z kolegami, chociaż stale się kłócą i ciągle wpadają w kłopoty.

Źródło: https://nk.com.pl

"Przygody Tomka Sawyera" to powieść amerykańskiego pisarza Marka Twaina. Tomek Sawyer to urwis jak ich mało, a każdy dzień wypełniają mu niesamowite przygody. Pirackie życie na bezludnej wyspie? Poszukiwanie ukrytych dawno temu skarbów? Odkrywanie przerażających jaskiń i pieczar? Tomek nie boi się niczego! Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Huckiem Finnem śmiało stawia czoła każdemu wyzwaniu.

Żródło: http://lubimyczytac.pl

Data dodania: 2019-03-31 21:07:45