PROGRAM PROFILAKTYCZNY ,,DEBATA”

W dniach 28.05.2019r. i 30.05.2019r w klasach 5. Szkoły Podstawowej nr 1 był realizowany program profilaktyczny ,,Debata”. Program realizowany był przez Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku.

Program „Debata” jest przeznaczony dla uczniów, u której w większości nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa i narkotykowa.  Program ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i zażywaniu narkotyków, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Spotkanie służyło przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym uczniów i próbie ich modyfikacji. Przeprowadzana podczas programu ankieta umożliwiała postawienie wstępnej diagnozy na temat zażywania narkotyków i picia alkoholu przez młodych ludzi.

Ponadto odbyło się szkolenie dla nauczycieli uczących w klasach 5 oraz spotkanie dla rodziców uczniów klas 5 SP-1.

Prowadzący zapoznał nauczycieli oraz rodziców z rodzajami uzależnień.  Zwrócił uwagę na pierwsze niepokojące sygnały ostrzegawcze, które mogą świadczyć, że coś złego zaczyna się dziać z młodym człowiekiem.  Omówił wyniki ankiet wypełnionych przez uczniów podczas realizacji programu.

Data dodania: 2019-05-31 21:20:34
Data edycji: 2019-05-31 21:21:07