ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BOLESŁAWCU NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

PROJEKT ZAKOŃCZONY SUKCESEM

Zakończyliśmy projekt eTwinning “Literowy Zawrót Głowy”.

 

Alfabet był motywem przewodnim projektu i źródłem inspiracji licznych i angażujących aktywności w wielu obszarach. Odkrywając obecność i użyteczność alfabetu we wszystkich dziedzinach życia, podczas wspólnych zabaw z literami, uczniowie doskonalili swoje umiejętności i uzdolnienia.

 

W grudniu 2021 roku zakończył się międzynarodowy projekt eTwinning “Literowy Zawrót Głowy”, założony przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu oraz Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie. Szkołami partnerskimi były: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie, Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie, Zespół Szkół w Pawłowie i Ecole Primaire Publique z Sault Les Rethel we Francji.

 

Myślą przewodnią projektu była integracja wspólnych działań wokół alfabetu, dlatego różne aktywności przyporządkowane zostały poszczególnym jego literom. Odkrywając obecność i użyteczność alfabetu w naszym życiu, uczniowie mogli wykazać się twórczo w różnych dziedzinach: od literatury i języka polskiego, poprzez historię, przyrodę, matematykę, informatykę, sztukę, aż po sport.

 

Projekt trwał półtora roku. Głównym celem było zaangażowanie dzieci, pokazanie ich pasji, rozwój talentów. W pracach projektowych w naszej szkole aktywnie pracowali uczniowie klasy 3c, w wybranych działaniach uczestniczyli także uczniowie klas 2a, 2c, 3b, 4c, 7b, 7c i 7e.

 

Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład do projektu “Literowy Zawrót Głowy” bardzo dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej wszystkie działania projektowe.

 

Wisienką na torcie są Krajowe Odznaki Jakości, przyznane koordynatorkom projektu.

 

PREZENTACJA PROJEKTU

 

Data dodania: 2022-01-11 18:48:00
Data edycji: 2022-01-11 18:55:32
Ilość wyświetleń: 272

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook