PROSZĘ PAŃSTWA, OTO MIŚ

25 listopada swoje święto obchodzi najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. Od ponad stu lat towarzyszy dzieciom na całym świecie. Powstają o nim książki, opowiadania, wiersze i filmy. Dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, w 2002 r. ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji uczniowie klas drugich odwiedzili bibliotekę szkolną i świętowali urodziny pluszowego misia. Dzieci chętnie opowiadały i pokazywały swoich ulubieńców. Wykazały się dużą znajomością misiowych bohaterów książek i filmów oraz umiejętnością ustalania kolejności alfabetycznej, prawidłowo przypinając numerki na tablicy prezentującej najsłynniejszych misiowych bohaterów. Dużo śmiechu wzbudziło rysowanie portretów misia z zasłoniętymi oczami.

Dzieci posłuchały fragmentu książki o najsłynniejszym misiu, czyli Kubusiu Puchatku, obejrzały wystawę książeczek o niedźwiadkach oraz wybrały i wypożyczyły niektóre z nich. Pamiątkowe zdjęcia z bohaterami dzisiejszej uroczystości oraz wypożyczonymi książeczkami zakończyły spotkania w bibliotece szkolnej.

Data dodania: 2018-11-28 09:03:20
Data edycji: 2019-07-20 09:11:50