RAJD HISTORYCZNY BOLESŁAWIEC 2022

W ostatni majowy piątek, 27.05.2022 grupa uczniów z klasy 3c wzięła udział w Rajdzie Historycznym Bolesławiec 2022, przygotowanym i przeprowadzonym przez pracowników Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, nauczycieli z naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 4.  Impreza nie mogłaby się odbyć bez wolontariuszy – ósmoklasistów z obu szkół oraz muzealnych praktykantów, uczniów ZSE w Bolesławcu.

Uczestnicy mieli okazję poznać średniowieczną historię naszego miasta, wybrane postacie historyczne (Mikołaja Brodę, muzyka Surriana), dawne zawody, takie jak: mincerz, kopacz złota, piwowar, kronikarz, budowniczy, krawiec, krojczy. Nauczyli się tańczyć średniowieczny taniec, pisać gęsim piórem, rozwinęli umiejętność współpracy podczas operowania dźwigiem i tworzenia herbu miasta. Po wykonanych zadaniach wszyscy uczestnicy wzięli udział w fantastycznym pokazie przygotowanym przez Bractwo Rycerskie św. Michała Archanioła z Bolesławca.  Rycerze zaprezentowali elementy uzbrojenia, pokazali fragment walki, barwnie opowiadali o sztuce zmagań turniejowych i bitewnych. Uczniowie mieli okazję przymierzyć hełmy i uczyć się fechtunku.

Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom, wolontariuszom i uczestnikom za piękną imprezę.

Więcej informacji i zdjęć: Rajd Historyczny Bolesławiec 2022 – Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Data dodania: 2022-06-01 20:49:22
Data edycji: 2022-06-01 21:20:18