RÓŻNE WYMIARY SUKCESU UCZNIA ZDOLNEGO

Międzynarodowo w DODN - konferencja RÓŻNE WYMIARY SUKCESU UCZNIA ZDOLNEGO

Różne wymiary sukcesu ucznia zdolnego to tytuł Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, która odbyła się 7 grudnia 2018 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

To doniosłe wydarzenie edukacyjne, które ma swoją długą (dziewiętnastoletnią!) tradycję w regionie. Związana jest ona z funkcjonowaniem Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień jako wspólnej inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, DODN, wyższych uczelni, jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy i nauczyciele dolnośląskich szkół, należących do grona prestiżowych placówek z Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia oraz szkół, chcących systemowo rozwijać uczniowskie pasje, predyspozycje i uzdolnienia. Międzynarodowy charakter konferencji wynikał z udziału przedstawicieli partnerów z Ukrainy, Białorusi i Gruzji.

Podczas tego spotkania  został wręczony naszej szkole Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia (przedłużony na kolejne pięć lat).

Warto zaznaczyć, że nasza szkoła od lat szczyci się tym mianem i cała społeczność szkolna jest zaangażowana w podejmowanie działań  zmierzających do wspierania uzdolnionych uczniów.

Data dodania: 2018-12-08 21:56:42
Data edycji: 2020-06-02 22:03:02