ŚWIATOWY DZIEŃ KREATYWNOŚCI I INNOWACJI

„Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie,

ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa.

” Mary Lou Cook

Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji, obchodzony corocznie 21 kwietnia, ma na celu zachęcanie do twórczego myślenia oraz poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań, to czas, kiedy organizowane są różne wydarzenia propagujące nowoczesne oraz oryginalne pomysły. To także ciekawe spędzanie czasu, realizacja swoich zainteresowań, zdolności i umiejętności.

Obejrzyjcie film "Kreatywność w pigułce".

Zgodnie z przesłaniem filmu, nikt z nas nie rodzi się ekspertem kreatywnych rozwiązań. To trening czyni mistrza. Nie czekaj więc, obudź swoją kreatywność i weź udział we wspólnej zabawie.

Wyobraź sobie przedmiot, rzecz lub pomysł, który może pomóc uczniom w nauce. Co by to mogło być?

Wykonaj rysunek lub model, podaj nazwę i krótko opisz działanie wynalazku.

Jako, że święto przypada tuż przed Dniem Ziemi, możesz wykonać swoją pracę z ekologicznych, śmieciowych materiałów.

Jeśli ktoś z Was będzie chciał się podzielić efektami swojej pracy to zachęcam do kontaktu: bobliotekabol@wp.pl. Zorganizowana zostanie galeria stworzonych przez Was projektów.

Polecamy Wam też serię książek o kreatywności, innowacji oraz twórczym myśleniu. "Felix, Net i Nika" to cykl książek, autorstwa Rafała Kosika opowiadający o przygodach nastolatków z warszawskiego gimnazjum, którzy swoje talenty i zdolności wykorzystują w bardzo kreatywny sposób. Bohaterowie rozwiązują skomplikowane zagadki, mierzą się z potworami, dzikimi roślinami, są ścigani przez przerażające zjawy. W książkach znjdziecie autentyczną przyjaźń na dobre i na złe, zwariowane wynalazki, sztuczną inteligencję, ale także skarby, duchy, latające talerze i wiele, wiele innych fantazyjnych postaci. Zapraszamy.

Data dodania: 2021-04-19 07:42:44
Data edycji: 2021-04-21 07:53:28