ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na dworze jest szaro, buro i ponuro, a wokół nas wszyscy są dla siebie mili, życzliwi i uśmiechnięci. Takie przynajmniej jest założenie i przesłanie święta.

Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „Hello” do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Potwierdzają to przysłowia i złote myśli wieku znanych osób. Przekonajcie się sami.

Źródła:

Jacek i Tomasz Illg: Wielka księga mądrości. Katowice, 2004. Sylvano Gianduzzo: Aforyzmy. Płomyki mądrości. Warszawa, 1999. Danuta i Włodzimierz Masłowscy: Przysłowia świata. Kęty, 1999.

Data dodania: 2019-11-21 07:00:13
Data edycji: 2019-11-21 07:02:05