SZKOŁA 6.0

Od listopada nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Szkoła 6.0”, który umożliwia współpracę pomiędzy placówkami polskimi i polonijnymi w celu wzajemnego rozwoju oraz podnoszenia jakości nauczania. Projekt jest również okazją do poszerzania wiadomości o Polsce, jej języku, kulturze i historii poza granicami kraju, a także popularyzowania wiedzy o historii i dorobku Polonii i Polaków żyjących za granicą.

Nazwa „Szkoła 6.0” nawiązuje do najwyższej oceny stosowanej w polskiej szkole oraz do szacunkowej liczby Polaków w kraju i za granicą, obliczaną na 60 milionów. Jest symbolicznym podkreśleniem wagi jakości w nauczaniu oraz roli, jaką placówki oświatowe odgrywają w procesie podtrzymywania polskości.

W grudniu rozpoczęliśmy współpracę z Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole na Litwie. Bardzo się cieszymy i liczymy na korzystną dla obu stron wymianę doświadczeń i pomysłów oraz realizację wspólnych projektów i przedsięwzięć.

Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole jest placówką oświatową, w której wszystkie przedmioty są nauczane w języku polskim. Gimnazjum ściśle współpracuje ze szkołami i ośrodkami kulturalnymi na Litwie i w Polsce. W gimnazjum uczy się 150 uczniów od zerówki do klasy maturalnej w wieku od 6 do 18 lat.

Mejszagoła to urokliwe miasteczko na Litwie, zlokalizowane w rejonie wileńskim, w którym ponad 52% ludności stanowią Polacy.

PROJEKT ORGANIZOWANY JEST PRZEZ STOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA POLSKA”

WE WSPÓŁPRACY Z SENATEM RP.

Data dodania: 2019-12-14 19:50:28
Data edycji: 2019-12-14 19:51:10