ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BOLESŁAWCU NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

SZKOŁA ETWINNING

SZKOŁA ETWINNING

W marcu 2020 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu została wyróżniona europejską Odznaką Szkoły eTwinning

 

Jak zapracowaliśmy na ten sukce?

 

Międzynarodową współpracę w ramach Programu e Twinning rozpoczęliśmy w naszej szkole w roku szkolnym 2008/2009.

 

eTwinning to europejska społeczność szkolna komunikująca się i współpracująca za pośrednictwem e-mediów i doskonalenie zawodowe nauczycieli. Krajowe Biuro eTwinning w Polsce działa na zlecenie Komisji Europejskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji programu Erasmus+. Program zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.

Wiecęj informacji na stronie http://www.etwinning.pl

 

Program eTwinning umożliwia realizację projektów edukacyjnych we współpracy ze szkołami z kraju i zagranicy, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie z naszej placówki  współpracują z rówieśnikami z Polski i Europy. Projekty przybierają bardzo różnorodne formy. Są wśród nich krótkie (miesięczne), skupione na jednym konkretnym zagadnieniu, kilkumiesięczne, całoroczne jak i wieloletnie, o wciąż poszerzającej się tematyce i działaniach.

 

Forma, tematyka, czas trwania, rodzaj użytych narzędzi, liczba partnerów zależy wyłącznie od samych uczestników projektu. Często zmienia się w trakcie realizacji dopasowując się do aktualnych potrzeb współpracujących. Najważniejszą cechą projektów eTwinning jest komunikacja i współpraca online, wykorzystywanie komputera, Internetu, różnorodnego oprogramowania, aparatu, kamery, narzędzi z których uczniowie korzystają w czasie wolnym, co czyni zajęcia znacznie ciekawszymi i bardziej angażującymi.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu swój pierwszy projekt eTwinning zarejestrowała 22.11.2008 roku. Przez 12 lat uczniowie i nauczyciele wzięli udział w ponad 20 projektach. O ich wartości świadczą zdobywane wyróżnienia:

 • 14 uzyskało Krajową Odznakę Jakości
 • 11 otrzymało Europejską Odznakę Jakości.

 

W marcu 2020 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu została wyróżniona europejską Odznaką Szkoły eTwinning. Inicjatorka programu w naszej szkole i koordynatorka wielu projektów, pani Teresa Prokowska, pełniła zaszczytną funkcję ambasadora programu eTwinning w województwie dolnośląskim w latach 2014-2017 oraz 2019-2020.

 

Wiele naszych projektów zostało nagrodzonych na szczeblu krajowym i międzynarodowym:

 • Krajowy projekt W labiryncie książek został laureatem ogólnopolskiego konkursu Nasz projekt eTwinning 2020.
 • Projekt Is this castle haunted? zdobył I miejsce w europejskim konkursie Nagrody eTwinning 2016 w kategorii wiekowej 12-15 lat. Nagrodę, z rąk przedstawiciela Komisji Europejskiej, odebrały koordynatorki projektu na dorocznej konferencji programu eTwinning w Atenach w dniach 27-29 października 2016. Projekt zajął też III miejsce w ogólnopolskim konkursie Nasz projekt eTwinning 2016 w ambasadorskiej kategorii.
 • 13 lutego 2017 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, z rąk pani Minister Edukacji Narodowej koordynatorki otrzymały dyplom i podziękowanie za zaangażowanie, sukcesy w europejskim konkursie eTwinning 2016 i wkład w rozwój edukacji.
 • Projekt Noc w bibliotece zajął I miejsce w Polsce w konkursie Mój projekt eTwinning 2013 w kategorii szkół podstawowych. Zdobył także III miejsce w słowackim konkursie i był finalistą konkursu europejskiego.
 • Projekt eTwinning Books make friends, friends make books zajął I miejsce w Polsce w konkursie eTwinning w szkolnej bibliotece 2011 oraz I miejsce w Słowenii i II miejsce w Słowacji.
 • Projekt eTwinning Z baśnią w plecaku zajął  III miejsce  w ogólnopolskim konkursie eTwinning w szkolnej bibliotece, był finalistą konkursu europejskiego. oraz finalistą międzynarodowego konkursu Global Junior Challenge 2009.
 • Projekt eTwinning Podróże kształcą otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie MEDEA AWARDS 2012, promującym tworzenie multimedialnych materiałów edukacyjnych oraz wykorzystanie nowych mediów w nauczaniu.
 • Patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 uzyskały trzy projekty eTwinning: Z baśnią w plecaku, Moja mała ojczyzna i Bezpiecznie w wirtualnym świecie.
 • III miejsce w ogólnopolskim konkursie na stronę internetową „5 lat eTwinningu w mojej szkole” i II miejsce w konkursie na pomysł projektu o Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Innowacyjny Nauczyciel 2011 za projekt eTwinning w szkolnej bibliotece.

 

Od kilku lat, na bieżąco prowadzone są strony internetowe promujące i upowszechniające program:

 • Nasz eTwinning: https://etwinningsp1bol.blogspot.com promuje program i prezentuje nasze projekty. Umieszczane na niej są aktualne informacje związane z programem oraz opracowane przez nas poradniki, ułatwiające nauczycielom pracę z narzędziami eTwinningowymi. Szczegółowo opisane zrealizowane w naszej szkole projekty mogą być inspiracją dla innych eTwinnerów.
 • Narzędzia i aplikacje internetowe https://narzedziaetwinning.blogspot.com popularyzuje narzędzia TIK przydatne w realizacji projektów eTwinning. Na tej stronie znajduje się ponad 170 ciekawych i przydatnych darmowych programów.
Data dodania: 2020-05-19 11:51:04
Data edycji: 2020-05-29 17:14:01
Ilość wyświetleń: 806

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook