SZKOŁA W CHMURZE

Z przyjemnością informujemy o przyznaniu Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu tytułu Szkoła w Chmurze Microsoft!

Tym samym dołączyliśmy do sieci Szkół w Chmurze Microsoft, które wykorzystują najnowsze rozwiązania Microsoft w każdym obszarze działania. Udział w programie potwierdzony zostanie listem gratulacyjnym oraz tabliczką "Szkoła w Chmurze Microsoft" dla szkoły.

Szkoła w Chmurze Microsoft to:

• Szkoła bazująca na technologii Microsoft, jednocześnie integrująca nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami.
  • Szkoła, w której kadra pedagogiczna odgrywa kluczową rolę i jest gotowa na doskonalenie warsztatu pracy z wykorzystaniem nowych technologii, a także ucząca, jak z tej technologii korzystać w procesie zdobywania wiedzy i kompetencji przez uczniów.
  • Szkoła przygotowująca uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. To także szkoła, która koresponduje ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, a przez to przygotowuje swoich uczniów do aktywnego podejmowania wyzwań edukacyjnych i zawodowychpo opuszczeniu szkoły.

Korzyści z udziału w programie:

• dołączenie do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft,
  • wyróżnienie dla szkoły potwierdzone certyfikatem oraz tabliczką Szkoła w Chmurze Microsoft,
  • zaproszenie do światowych programów Microsoft Innovative Educator Expert (globalna sieć innowacyjnych nauczycieli) i Microsoft Showcase School (globalna sieć modelowych szkół),
  • dostęp do szkoleń i materiałów dla nauczycieli na platformie Microsoft Educator Centre.

Nasza społeczność szkolna:

• posiada dostęp do pakietu Office 365 i z powodzeniem wykorzystuje narzędzia m.in. w zdalnym nauczaniu,
  • korzysta z wielu aplikacji firmy Microsoft, takich jak Teams, Forms, OneNote, OneDrive, Sway,
  • bierze udział w bezpłatnych programach edukacyjnych: Skype in the Classroom, Microsoft Innovative Educator Expert, Minecraft Education Edition,
  • nauczyciele korzystają z bezpłatnych kursów online oraz scenariuszy lekcji z bazy Microsoft Educator Centre.

Koordynatorami projektu są nauczycielki z tytułem Microsoft Innovative Educator Expert: Izabela Kulpa i Teresa Prokowska.

Data dodania: 2020-06-20 07:29:43
Data edycji: 2020-07-01 07:29:56