Szkoła z Tradycją Sportową

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Szkoła z Tradycją”.

Konkurs organizuje fundacja „Szansa”, a patronat honorowy objął Marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na oficjalnej Gali w Warszawie.

Głównym celem konkursu jest przywrócenie tradycyjnej roli szkoły jako miejsca, wokół którego może koncentrować się życie wspólnot szkolnych. Konkurs obejmuje szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Odbywa się wyłącznie w środowisku internetowym i polega na rywalizacji między poszczególnymi prezentacjami przygotowanymi przez szkoły.

To już trzecia edycja tego konkursu. Jest on skierowany do szkół kultywujących lub tworzących tradycję szkolną i lokalną. Zgłoszone projekty były oceniane pod kątem pomysłowości, oddziaływania edukacyjnego, wychowawczego i społecznego oraz nowatorstwa i zaangażowania. Pod uwagę było również brane znaczenie tej inicjatywy dla społeczności lokalnej.

Wskazane przez internautów prezentacje pozwoliły Kapitule Konkursu wyłonić po 12 finalistów w każdej kategorii. Ostateczny werdykt należał do laureatów poprzedniej edycji konkursu. Nasza szkoła startowała w kategorii „Szkoła z Tradycją Sportową” .

Zaprezentowaliśmy nasze wieloletnie działania sportowe, skoncentrowane wokół patrona naszej szkoły – Janusza Kusocińskiego.

Data dodania: 2017-11-09 15:07:57
Data edycji: 2020-06-15 15:09:24