Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

SZKOLENIA ONLINE

Spotkania online dla uczestników XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” otwierają cykl wydarzeń organizowanych w związku z realizacją programu UODO w roku szkolnym 2020/2021 oraz poświęconym szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie.

 

W wydarzeniach uczestniczyli - dyrektor szkoły, pani Zenona Słobodzian, koordynator programu w naszej szkole, Izabela Kulpa oraz nauczyciel bibliotekarz, Teresa Prokowska.

 

W dniach 29-30.09.2020 wzięliśmy udział w 14. Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie". Podczas konferencji zaprezentowane zostały między innymi wyniki najnowszych badań poświęconych bezpieczeństwu online, a także najnowsze trendy i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa internetowego. Transmisja była prowadzona z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

 

30.09.2020 odbyło się szkolenie online dla inspektorów ochrony danych z sektora oświaty, w którym wzięli udział przedstawiciele UODO i MEN, miało na celu przybliżenie tematyki dotyczącej ochrony danych osobowych podczas zdalnego nauczania.

 

Trzecim szkoleniem, w którym wzięliśmy udział było dwudniowe wydarzenie zorganizowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w dniach 15 i 16 października 2020 r. Było ono adresowane do koordynatorów ze szkół i placówek oświatowych, które zgłosiły się do udziału w XI edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Zapoznaliśmy się z podstawami prawnymi przetwarzania danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów odnoszących się do sektora oświaty i problemów zgłaszanych przez szkolnych inspektorów ochrony danych. Równie cenna okazała się prezentacja programu edukacyjnego UODO dla szkół, na którą złożyło się m.in. przedstawienie przykładowych inicjatyw edukacyjnych zrealizowanych w minionych edycjach programu.

Wraz z prezentacją celów programu i etapów jego realizacji w roku szkolnym2020/2021, informacje te przybliżyły uczestnikom spotkania praktyczne aspekty realizacji programu. Prelegenci podzielili się z uczestnikami spotkania nie tylko swoimi doświadczeniami, ale udzielili też cennych rad, jak atrakcyjnie i efektywnie uczyć o danych osobowych.

 

Data dodania: 2020-12-10 09:59:52
Data edycji: 2020-12-10 10:02:36
Ilość wyświetleń: 343

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej