SZKOLENIA ONLINE

Spotkania online dla uczestników XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” otwierają cykl wydarzeń organizowanych w związku z realizacją programu UODO w roku szkolnym 2020/2021 oraz poświęconym szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie.

W wydarzeniach uczestniczyli - dyrektor szkoły, pani Zenona Słobodzian, koordynator programu w naszej szkole, Izabela Kulpa oraz nauczyciel bibliotekarz, Teresa Prokowska.

W dniach 29-30.09.2020 wzięliśmy udział w 14. Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie". Podczas konferencji zaprezentowane zostały między innymi wyniki najnowszych badań poświęconych bezpieczeństwu online, a także najnowsze trendy i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa internetowego. Transmisja była prowadzona z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

30.09.2020 odbyło się szkolenie online dla inspektorów ochrony danych z sektora oświaty, w którym wzięli udział przedstawiciele UODO i MEN, miało na celu przybliżenie tematyki dotyczącej ochrony danych osobowych podczas zdalnego nauczania.

Trzecim szkoleniem, w którym wzięliśmy udział było dwudniowe wydarzenie zorganizowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w dniach 15 i 16 października 2020 r. Było ono adresowane do koordynatorów ze szkół i placówek oświatowych, które zgłosiły się do udziału w XI edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Zapoznaliśmy się z podstawami prawnymi przetwarzania danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów odnoszących się do sektora oświaty i problemów zgłaszanych przez szkolnych inspektorów ochrony danych. Równie cenna okazała się prezentacja programu edukacyjnego UODO dla szkół, na którą złożyło się m.in. przedstawienie przykładowych inicjatyw edukacyjnych zrealizowanych w minionych edycjach programu.

Wraz z prezentacją celów programu i etapów jego realizacji w roku szkolnym2020/2021, informacje te przybliżyły uczestnikom spotkania praktyczne aspekty realizacji programu. Prelegenci podzielili się z uczestnikami spotkania nie tylko swoimi doświadczeniami, ale udzielili też cennych rad, jak atrakcyjnie i efektywnie uczyć o danych osobowych.

Data dodania: 2020-12-10 09:59:52
Data edycji: 2020-12-10 10:02:36